| silviu2011_1523 a întrebat:

Credeti ca acest laptop este bun http://www.altex.ro/......3-free-dos sau este mai bun un PC.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde de nevoile tale ca utilizator final. Dacă dorești portabilitate/ești o persoană ce se deplasează în mod frecvent atunci da este o alegere bună.
Dacă ești gamer, atunci un desktop ar fi mult mai bine, deoarece pe portabilele de genul ăsta gaming-ul cam... pică, deși sistemul de operae suportă jocurile, și hardware-ul, dar hardware-ul numai comercial.Un laptop de gaming real nu comercial nu îl cumperi sub 3000 de lei.
Dacă vrei îti fac o configurație desktop de 2600 Ron cât te costă laptop-ul acesta.Succes

| silviu2011_1523 explică (pentru DeyCj):

Am nevoie mai mult pentru programare si multimedia si nu ma intereseaza prea mult pentru jocuri ca nu sunt obsedat

| DeyCj a răspuns (pentru silviu2011_1523):

și daca mai și vrei prtabilitate atunci este alegere bună. Succes

3 răspunsuri:
| mariusmorariu a răspuns:

Este un laptop bun dar iti recomand cumpararea lui de aici http://bit.ly/1mNVbXw de ce? pentru ca primesti o imprimanta cadou + un stick de memorie cadou :D la acelasi pret aceleasi componente + ca eMAG este mult mult mult mai serios decat Altex. La Altex cand mergi cu un produs in din garantie stricat gasesc cate o scuza mereu numai ca sa nu il trimita la producator inapoi...