| donalexandrion a întrebat:

Salut, am avut o problema cu, calculatorul si mi s-a schimbat placa de retea si acum nu-mi merge netul, zice ca network cable is unplugged. nu stiu ce sa fac. stie cineva ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti s-a stricat placa de retea si era on-board (95% din cazuri) atunci nu a fost inlocuita ci a fost adaugata una noua. In spatele calculatorului acum ar trebui sa ai doua mufe de retea, una langa usb-uri si jack-urile placii de sunet si una mai jos, separata. Tu va trebui sa bagi cablul in cea de jos de tot.

Daca nici asa nu functioneaza (desi ar trebui) inseamna ca noua placa de retea nu a fost instalata.

| donalexandrion explică (pentru anonim_4396):

Asta era problema, de-asta nu mergea. multumesc mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru donalexandrion):

Pentru putin.

4 răspunsuri:
| Urechilă97 a răspuns:

Uita-te daca ii bagat bine firu in spate, ori nu ai instalat internetu ( daca nu il instalezi nu il recunoaste, asta nu tot timpul ). ori cablu e intrerupt.

| donalexandrion explică (pentru Urechilă97):

Sunt bagate toate cablurile. dar tu cum zici ca trebuie instalat internetul?