| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un folder si in folder se afla windows xp pentru instalare. Am facut acel folder sa fie iso. Adica am facut imagine iso din acel folder cu un program. Asta inseamna ca am facut un cd bootabil? Daca copiez acel windos pe un cd pot sa instalez windosul? Asta inseamna un cd bootabil? Sa contina un program cu extensia. iso sau mai bine spus sa contina o imagine iso?

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

Nu. Daca pui pe un CD un fisier de genul '''nume imagine.iso'' nu va fi bootat. Trebuie ca pe disc sa apara fisierele pe care le contine acea imagine. Daca CD e scris corect atunci la introducerea lui in unitate va trebui sa apara o fereastra de instalare windows. Daca nu apare nici cand dai dublu clic pe unitatea cd-rom atunci nu ai facut ceva bine

4 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

Salut. Daca fisierul cu windows este deja iso dai clic dreapta pe el, dai deschidere cu Nero Expres si-l descarci direct pe CD si sigur ai un CD bootabil. Bafta.

| sTeFaN. a răspuns:

Da, incearca si o sa iti iasa daca ai facut bine.

| al3xxxx_1544 a răspuns:

Da

| AnonimulJucator a răspuns:

Pai da