| anonim_4396 a întrebat:

Am câteva întrebări:
Se merita sa cumpăr o placa video radeon hd 4850 1gb ddr3 256 biți?
Pot rula jocuri precum crysis 3 sau battlefield 4 decent pe aceasta placa?
Care este diferență dintre directx 10.1 si directx 11?
P.S:Cer ajutorul celor care se pricep, care au sau au avut aceasta placa video

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

NU.
Placa e foarte veche. Consuma de rupe, iar performante mai modeste as zice. Si nu, tinand cont ca nu are dx11, nu ai sa vezi crysis 3 calumea.

| Jipa95 a răspuns:

Placa video, se merita, este cat de cat ok pentru Bf4 pentru a-l rula la un medium-high. Si ca sa-ti faci o idee care este diferenta intre dx 10 si 11, uite un mic video : https://www.youtube.com/watch?v=_gWLXhbBE0c

Bft!

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Jipa95):

Cum să ruleze BF4 medium-high cu DDR3? Părerea mea, DDR contează mai mult decât memoria VRAM.Alege o placă DDR5, fiindcă DDR5 e bazahappy

| Jipa95 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Da, cu ddr3. Ia uita-te ce latime de banda are placa video.winking

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Jipa95):

Da,256 biți.Dar pentru BF4 nu trebuie DX11? Placa asta suportă DX10.

| Jipa95 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Bf4 merge si pe dx 10

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru Jipa95):

Da,scuză-mă.Mai greșesc și eulaughing

| Treistariustar a răspuns:

Eu iti recomand aceasta placa video http://bit.ly/114Bceo