| Onethreeonetwo a întrebat:

Salut, am cumparat de curand o placa de baza pentru PC de pe olx. am pus pasta termoconductoare noua, am resetat bios-ul, dar are momente cand se inchide brusc fara sa ii fac nimic... Cand il tin deschis doar pe desktop nu se inchide, insa daca intru de exemplu in counter-strike joc putin se inchide. Tin sa mentionez ca sursa e destul de slabuta (cred ca 280W). Stie cineva care e problema mai exact? Funda

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce configuratie ai mai exact? Si care sunt temperaturile?

| Onethreeonetwo explică:

Procesor AMD athlon 64 x2 dual core 2.0 ghz, 1 gb ram, placa vidro gigabyte 210 (1 gb 64 bit parca)... Temperaturile nu depasesc 40 grade, am pus pasta. Mi s-a zis ca placa de baza e prea puternica pentru sursa (280 W). E posibil?