| Stereoo a întrebat:

Salut, am cumparat ieri un stick usb nou de 8 gb pentru muzica la masina, si nu imi citeste toate melodiile, practic daca bag de ex 15 melodii, nu citeste decat primele 8 sau 9 melodii si de la 9 incolo apare melodia pe casetofon dar nu porneste, sta asa.ce pot sa ii fac? l-am formatat de 2 ori si deloc.

4 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Asta inseamna ca USB-ul tau e formatat pe FAT.Intri in My Computer te duci la partitia unde e sticku, dai click dreapta alegi format si dai NTFS sau FAT32 depinde ce iti apare tie acum. (Atentie cand dai format ti se va sterge cele 8 melodii)

| Stereoo explică (pentru LDCCristi):

Am facut si asta, l-am formatat si ntfs si fat32, si cand bag melodiile intr-un folder imi apare la casetofon file not sau cam asa ceva, si cand bag usb-ul inapoi in pc, toate melodiile din folder dispar.

| Stereoo explică (pentru LDCCristi):

Am incercat, l-am formatat si ntfs si fat32, nu merge..si mai e o problema, cand fac un folder si bag muzica in el, la casetofon nu merge, apare file not, si cand bag usb-ul inapoi in pc, toate melodiile dispar.

| LDCCristi a răspuns (pentru Stereoo):

Asta inseamna ca nu ai toate codecurile mp3 pentru muzica si de aia nu iti merg toate melodiile.Descarca bs player free si undeva la instalare dai ok pentru a se descarca codecurile necesare pentru muzica.