| NastaseVlad a întrebat:

Am cumparat o consola ps3 super slim 12gb si are versiunea 4.22...se mai poate moda?
Ca sa pot descarca aplicatii imi cere un update...ii dau update? Precizez faptul ca eu vreau sa pot moda consola. Daca folosesc dvd-uri facute de mine(in caz ca e modata consola) trebuie sa instalez jocurile pe hard?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Sa o stapanesti sanatos!
Pt modare vezi pe forumul CG [url=aici]http://forum.computergames.ro/......tml[/url]. Cauta sa fie ultimul model de cip.
Nu trebuie sa instalezi jocurile... le poti juca de pe DVD.

| NastaseVlad explică (pentru Freddie23):

Cum adica ultimul model de cip?

| Freddie23 a răspuns (pentru NastaseVlad):

Adica atunci cand o modezi, ala iti inlocuieste un cip cu alt cip; si cipurile astea sunt pe modele; e bine sa ai ultimul model de cip. Uita-te si tu pe topicul care ti l-am dat, si intreaba-l pe tipul ala. Eu stiu in linii mari despre ce e vorba, dar cel ce face asta iti poate da toate detaliile... inclusiv pret!

Bafta!