| Kosmonaut98 a întrebat:

Salut.Am in calculatorul meu 3 GB de rami ddr2 de 667Mhz si vreau sa mai cumpar inca o placuta de rami de 2 Gb de 800Mhz.Se intampla ceva daca nu sunt de acceasi frecventa?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Depinde si de placa de baza. Teoretic ar trebui sa mearga cum a spus si "Ioandelasal". Dar sunt si riscuri. Aceeasi situatie cu a ta am avut-o eu chiar ieri. Din pacate nu a mers si a trebuit sa ma chinui sa fac rost tot de un 667. Asa ca... trebuie luata si probata! Sau te duci cu calculatorul dupa tine sa ti-o probeze la magazin, ca sa nu o cumperi degeaba!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca si cea de 800 MHz va functiona la frecventa de 667 MHz.

| Kosmonaut98 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu sunt riscuri?

| Kosmonaut98 explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt riscuri?

| ombladon a răspuns (pentru Kosmonaut98):

Nu,nu sunt riscuri.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kosmonaut98):

Nu exista nici un risc.

| K0sti a răspuns (pentru Kosmonaut98):

Depinde si de placa de baza. Teoretic ar trebui sa mearga cum a spus si "Ioandelasal". Dar sunt si riscuri. Aceeasi situatie cu a ta am avut-o eu chiar ieri. Din pacate nu a mers si a trebuit sa ma chinui sa fac rost tot de un 667. Asa ca... trebuie luata si probata! Sau te duci cu calculatorul dupa tine sa ti-o probeze la magazin, ca sa nu o cumperi degeaba!