| Stoica_Alin_1979 a întrebat:

Salut.am instalat un windows 7. instalarea s-a facut in partitia c.partitia d nu am formatat o deoarece acolo aveam instalat windowsul 8.1.problema este ca as fi dorit ca atunci cand pornesc laptopul sa imi apara sa aleg sistemul de operare dorit dar el imi intra direct in windows 7 iar partitia d nu o vede ca si cad ar fi windowsul 8 instalat. apare ca fiind fisiere sistem. daca stie cineva sa imi spuna cum pot face sa folosesc cele 2 sisteme de operare

1 răspuns:
| njohn a răspuns:

Cele doua sisteme de operare trebuiau instalate in aceiasi partitie (Local disk C), atunci iti ofera posibilitatea de a alege ce windows vrei sa deschizi cand vrei sa deschizi pc-ul