| Singe a întrebat:

Salut am instalat windows 10 pro 32 bits si cand incerc sa instalez win 7 64 bits apare asta : This app can't run on your pc. To find a version for your PC, check with the software publisher

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pc-ul tau NU este compatibil cu versiunile OS 64 bit!

| NAT0 a răspuns:

Instalzi windows 7 pe 32 de biți, ce era așa de greu să-ți dai seama.

| CentyLox a răspuns:

Încearcă să îi dai boot de pe disc nu sa instalezi sistemul de operare direct din windows 10 deoarece ar putea fi incompatibil.

| laurentiu442 a răspuns:

Nu suportă 64 biti

| Netadd a răspuns:

Salutare!
Încearcă să fii mai detaliat: încerci să instalezi windows 7 în paralel cu Windows 10 astfel încât la pornirea PC-ului să poți selecta între cele două sisteme de operare? Sau dorești să instalezi doar windows 7. În funcție de situație, se aplică soluții diferite.