| Eddyz a întrebat:

Am introdus pentru prima oara un card de credit in PayPal, toate buna pana cand imi cere sa activez cardul... Zice: "We made a €1.50 EUR or equivalent charge to your card on Dec 27, 2012.
Check your summary of financial activity provided by your card issuer for the unique code we sent with the charge."
_________________________________________________
1. Din cate stiu eu, si din cate am citit pe net (summary of financial activity = extras de cont) trebuie sa ma duc la banca la care am cardul si sa fac un extras de cont pe care este afisat acest cod.

2. AM FOST la banca la care am cardul (BRD) in aceeasi zi in care am introdus cardul in PayPal si...SURPRIZA! In extrasul de cont nu se afla nici un cod sau vreun cuvant 'PayPal' + ca doamnele de acolo nu stiau nimic despre acest COD care se poate afla pe extras.

CE SĂ FAC?! AM NEVOIE NEAPARAT DE PAYPAL PENTRU A FACE O COMANDA ONLINE!

2 răspunsuri:
| SirAndi a răspuns:

Se poate ca, cardul tau sa nu poata fi folosit pe internet in mod normal trebuie sa faci o cerere la banca ca sa iti deschida cardul si pentru plati online

| Eddyz explică (pentru SirAndi):

Am facut multe comenzi online cu acest card, pana acum.dar nu cu PayPal