| MiculFaraon a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Imi apare asta cand deschid winamp : Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code : 88890010? Ce trebuie sa fac? Dau funda la cel ma ibun raspuns.

4 răspunsuri:
| Lette03 a răspuns:

Ai probleme cu driver-ul audio. Reinstaleaza-l si s-ar putea sa mearga.

| MiculFaraon explică (pentru Lette03):

Si cum reinstalez driver-ul?

| K0sti a răspuns (pentru MiculFaraon):

Cum se instaleaza orice driver, il iei de la producator si-l instalezi. Vezi ce placa de baza ai si te duci si-ti cauti driverul audio la producator in functie de modelul placii. Simplu ca la gradinita, in 5 minute nu ai ce face!

| Lette03 a răspuns (pentru Lette03):

Vezi ce placa audio ai. Daca nu te descurci, roaga pe cineva sa se uite in pc sa vada ce placa ai. Apoi (daca nu ai driver-ul audio) il cauti pe google.

Exemplu: realtek ac 97 audio driver download.