Întrebare recomandată | vip2008cool a întrebat:

Am nevoie de o lamurire de la voi.Mi-a instalat cineva windows-ul pe laptop pe ambele partitii ale hdd ului.acum vreau sa sterg cumva de pe o partitie si sa pun windows-ul normal pe una singura, cum trebuie sa procedez?

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ai doua windows-uri pe doua partitii? Lasa-l si tu pe unul din ele, iar la cealalta partitie o formatezi doar, e cel mai simplu asa.

| vip2008cool explică (pentru Dismally):

Da,dar problema e ca imi cam da niste erori.am intrebat pe cineva si mi a zis sa formatez intreg hdd ul.

| alexandruth a răspuns:

Formateaza tot, si mai baga-l odata doar pe o partitie... happy

| DjZen a răspuns:

Formatezi intreg HDD si instalezi windowsul pe o singura partitie ( de preferabil C pentru ca este partitie primara)

| Paull18 a răspuns:

Salut. baga cd-ul cu win in unitate, booteaza, iar cand ajungi la faza cu partitiile, reformateaza o partitiile (recomandat e ca windowsul sa ramana pe partitia C). dupa ce ai reformatat partiitile poti instala windowsul normal.

| gRasuPCH a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul din nou si de acolo dupa ce ii dai NEXT, NEXT, NEXT... alegi o singura partitie

| nicumusceleanu67 a răspuns:

Baga din nou windows-ul si formateaza partitia aia pe care nu vrei sa ai windows-ul

| MagicServ a răspuns:

Alege pe altcineva care să-ți instaleze Windows-ul, de exemplu pe mine happy

| Prost_Crescut_Ultras_1992 a răspuns:

Singura solutie este sa formatezi laptopul iar daca nu o sa faci lucru asta sa nu te sperii cand o sa iti dea zeci de erori laptopul bafta