| hads a întrebat:

Salut am nevoie de putin ajutor, nu sunt din domeniu. Ce imi recomandati pentru gaming?
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fire- 500/

sau

http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm -500/

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș alege o combinație de piese dintre cele două. Fiecare din ele au plusuriel și minusurile lor.La Intel are plusul că are placa de bazăși grafică mai bună pentru gamming, dar procesorul mai slăbuț, la AMD e ok procesorul dar cei de la Asus mai au încă până să își perfecționeze tehnologia și încă tot testează pe useri(chiar dacă nu o zic dar o fac că așa se progresează în tehnologie, ca în tehnologia de fabricare a medicamentelor, prin cobai(aici noi userii suntem cobaii)), dar per anasamblu aș opta pentru Intel datorită faptulkui ca placa grafică este Nvidia, și placa de bază mai bună.Dar în locul tău aș opta pentru un sistem de gamming făcut din piese.Ai ieși cam la același preț ca și cu intelul și pe o platformă amd îți poți configura cum vrei tu sistemul(eventual îți propun o ofertă așa ca și comparație ca să te ajute să faci alegerea cea mai bună). Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primul are procesorul mai puternic. Eu as lua, insa, pe cel de al 2-le datorita faptului ca Intel sunt mai fiabile si cu un consum mai redus. Procesoarele de la Intel au un fel de masura de siguranta contra scurtcircuitului.