| anonim_4396 a întrebat:

cu ce sistem de operare se potriveste acest pc?:http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm -500/ (PENTRU GAMING)

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Ce ti-am pus eu acolo vs. sistemul slab la care te-ai gandit tu?
In primul rand ai o sursa de calitate, nu o pocnitoare, cu multiple protectii si certificate 80 Plus.
Ai un hdd foarte rapid, de generatie noua cu 32mb cache. Ai o placa video net superioara, la care primesti si jocuri cadou. Ordinea la placi e asta: HD7750 DDR5 < GTX650 < HD7770 < GTX650 Ti < HD7790.
Ti-am pus rami de calitate Kingston, nu Kingmax.
Si nu in ultimul rand, un procesor six-core, net superior i3-ului, mult mai rapid, perfect pentru gaming.
Si desigur, recomandarea e facuta la MediaDOT, unul din cele mai ok magazine de la noi, unicul de gaming.

| anonim_4396 explică (pentru SpecialistIT):

Dar 8gb ram se putea?

| anonim_4396 explică (pentru SpecialistIT):

Adica lasa

| SpecialistIT a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca bugetu' iti permite, normal ca se poate, dublezi memoria pe care ti-am pus-o.

| SpecialistIT a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi zici si mie cum a fost comanda, ce ai luat, cum s-au purtat cei de acolo cu tine. happy

7 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Windows 7 64 bit!

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Este cel mult un sistem slab, nu il recomand si nici intr-un caz.
Uite recomandarea mea: ~1850 lei http://www.mediadot.ro/wishlist/30200/
Ai ansamblare GRATIS la MediaDOT, ai update de bios GRATIS tot aici, primesti chiar si 3 jocuri CADOU. Ai hdd mult mai rapid, ai sursa infinit mai buna, cat si procesor.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| SpecialistIT a răspuns (pentru SpecialistIT):

Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom
Nu te lasa pacalit achizitionand aceea configuratia slab calitativa.