| blintzz a întrebat:

Salut.
Am niste casti... care imi plac mult. Si acum 5 minute. nu stiu cum am facut si le-am rupt. S-au rupt/dezlipit firele dintr-o casca (dreapta). Pot sa o refac?

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Daca te pricepi si ai un pristol de lipit atunci da, daca nu tinele pe post de bibelou si ia-ti altele.
Bafta

| blintzz explică (pentru LuciWv):

Man... am citit pe net ca pot sa le lipesc daca dau foc la fire si nu stiu ce...
Este adevarat?

| LuciWv a răspuns (pentru blintzz):

Nu cred, poti sa faci o poza?
si dupa so postezi pe imgz.ro si imi lasi link-ul si poate te pot ajuta mai bine.

| blintzz explică (pentru LuciWv):

Ok. Asteapta putin. DAca ai skype add chuck.skale

| LuciWv a răspuns (pentru blintzz):

Http://www.imgz.ro/view.php?id=150339
Cele 2 fire le lipestii exact pe 1 si 2, pe acea portiune alba-gri.
Cred ca va merge si daca topesti firele dar trebuie sa faca contact, cel mai bine ar fi cu un pistol de lipit.

| LuciWv a răspuns (pentru LuciWv):

Apropo un cap sa fie pe 1 si unul pe 2 sau invers, nu conteaza ordinea dar sa nu fie 2 intr-un loc sau sa te apuci sa le impreunezi, unul pe 1 si unul pe 2.

| blintzz explică (pentru LuciWv):

Man. Trebuie sa mai tai din fire? sau ceva? daca lipesc cu pistolul?