| anachida a întrebat:

Am o camera foto Kodak Z 812 IS. Dupa 30, ...40 de poze facute imi consuma acumulatorii de 2700 ma(2 acumulatori). Ce se intampla de se consuma asa de repede? Specific ca am schimbat mai multe randuri de acumulatori, la fel ma tin asa de putin! Va multumesc! O seara buna, papa!

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Anachida,
Kodak Z 812 IS nu sta minunat cu managementul energetic, in plus la asta se poate adauga si calitatea acumulatorilor(capacitatea lor poate fi falsa, ei pot avea memorie.)sau stilul de fotografiere(folosirea numai a display-ului LCD, fol deasa a blitzului, etc).
Vei gasi undeva specificat ca permite doar folosirea acumulatorilor cu Li-ion (CRV 3/acumulator dedicat sau Kodak KLIK8000(ac marime AA). Citeste (la Power) si pe :
http://www.digitalcamerareview.com/......efault.asp

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Daca folosesti blitul.consumul e mare!