| andrei57 a întrebat:

Salut, am un aparat foto Fuji hs10 si am cumparat niste acumulatori Gp NIMH 2700 Mah. I-am lasat 24 de ore la incarcat ca sa se formateze i-am incarcat si descarcat de 2-3 ori, si cand ii pun in camera nu ma tin sa faca decat 10-15 poze ca se descarca si inchide aparatul... I-am incarcat cu un incarcator Europawer universal... Din ce cauza tine asa putin? Sunt prosti acumulatorii nu o fi bun incarcatorul sau mananca aparatul asa de mult?

Răspuns Câştigător
| Angel0 a răspuns:

Incarcarea celulelor NI-mh necesita incarcatoare mult mai complexe decat cele necesare la celulele NiCd.Incearca cu un incarcator mai performant.

2 răspunsuri:
| Vögeln a răspuns:

Eu stiu ca la aparatul meu trebuie sa'l formatezi 12 ore, il descarci pana se inchide aparatul, apoi iar il incarci 12 ore samd, de 3 ori.thinking
Sper ca si tu ai facut asa, daca nu incearca, poate merge tongue
Si nu stiu daca trebuie sa fie universal... trebuie sa se potriveasca. nu thinking
Oricum incerca sa'l formatezi de 3 ori la rand!
Daca nu merge mai bine te duci la un specialist tongue
funditabatting eyelashes?

| adee_8962 a răspuns:

Aceeasi problema am avut`o si eu big grin
Schimba acumulatorii... Orice acumulatori reincarcabili nu rezista la mai mult de 4 incarcari
Cumpara altii, formateazai,. si o sa mearga
Fundita? big grin