| bLLinTz a întrebat:

Am o curiozitate: ce se poate intampla daca pun o placuta de ram ddr3 in loc de ddr2? Si merge sa pun o placa video ddr3 pe o placa de baza ddr2?
Spuneti-mi va rog ce se poate intampla.

Mltumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

1. Se poate daca placa de baza are si slot pentru DDR3 si scoti DDR2.
Impreuna nu merg.
2. Poti pune o placa video ddr3 pe o placa de baza ddr2.

| KodrutZ a răspuns (pentru horia2012):

2. Recomandat ar fi sa puna DDR5, chiar daca va fi un pic limitata de procesor.

| horia2012 a răspuns (pentru KodrutZ):

Binenteles. Din cate am observat cam asa fac toti, isi pun DDR5.

| bLLinTz explică (pentru horia2012):

Deci nu prea le am cu pc-u si nu am inteles chestia cu ramul
deci am o placuta de 4 gb si sa zicem ca am libere toate sloturile. Daca o bag in slot ce s-ar putea intampla?

| horia2012 a răspuns (pentru bLLinTz):

Nu te grabi s-o bagi in slot.
1. Ce memorie ai? Marca?
2. Ce placa de baza ai?
Dupa cum ti-am zis. Nu poti pune memorie ddr3 pe o placa de baza care suporta ddr2.

| KodrutZ a răspuns (pentru horia2012):

Ei nu poti... de aia exista pila si bormasina, ca sa poti orice! happy

| horia2012 a răspuns (pentru KodrutZ):

Patent..surubelnita...dalta. Si astea ajuta happy

| KodrutZ a răspuns (pentru horia2012):

Da, da, si sa nu uitam de ciocan. happy

| horia2012 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cat m-am chinuit sa-mi aduc aminte.
Stiam ca m-ai lipsetse ceva laughing

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sistemul nu va funcționa chiar dacă să zicem că modulul potrivește în slot(mă însel da hai să zicem). Succes