| Dorin_8007 a întrebat:

Am o idee pentru atestatul meu la informatica numai ca nu prea stiu cum sa o pun in practica. Atestatul este o pagina web in htlm in notepad MECANICA AUTOMOBILE asta e numele pe care l-am ales. Si prima pagina as vrea sa arate cam asa: sa am o maisina in centru dau clic pe o roata de exemplu si sa imi zica tot ce contine masina in zona aceea. Cum as putea face?

Răspuns Câştigător
| Twitter a răspuns:

Simplu, chiar foarte simplu.
Ai mai auzit de tag-ul AREA?
@Ovidiu tu nu prea stii html, tot ce spune @Dorin se poate face cu HTML(5) foarte simplu... nu ai nevoie de Javascript oh go on

Dorin, mai citeste tutoriale HTML si fa-ti singur pagina ca e simplu!

3 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci nu iti este de-ajuns numai limbajul HTML. mai trebuie cate ceva, nu stiu sigur ce anume pentru ca nu am asa ceva pana acum.

| FashionDiva a răspuns:

Mai bine il folosesti pe asta care e si gratuit :D

http://learn.mozku.com/......al-foxpro/

| Costea_Mihai_1988 a răspuns:

Uite aici un articol care sa te ajute sa iti ofere idei pentru atestatul la informatica https://www.atestatelainformatica.ro/......rmatica/38