| Liviu-radu_Dredetean_1993 a întrebat:

am o imprimanta Lexmark p704 si imi apare pe display eroare cap de imprimare dar cartusele sunt noi

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si daca sunt noi care e problema? Si eu am pus cartus nou in imprimanta si nu-l vedea. Eroare cartus! Se mai intampla! Vezi care din ele este!

| Liviu-radu_Dredetean_1993 explică (pentru K0sti):

Cartusele sunt noi, la imprimanta aceasta se adauga toate cartusele intr-un singur dispozitiv si acela se baga in imprimanta, cartusele nu au cipuri.

| K0sti a răspuns (pentru Liviu-radu_Dredetean_1993):

Nu sunt astea cartusele? http://i.imgur.com/I5qSt5n.jpg
Ce dispozitiv? Aceste cartuse sunt cu tot cu capul de scriere! Cum am spus, pot fi defecte, chiar daca sunt noi! Unul din ele, sigur e!

| K0sti a răspuns (pentru Liviu-radu_Dredetean_1993):

Nasol, cele mai proaste imprimante! Sa nu mai iei niciodata imprimanta care are capul separat si rezervoarele separat! Atunci e posbil sa ai capul dus! Placutele alea piezo unde sunt duzele de scriere au o durata de viata limitata! Cred ca o pui in cui imprimanta! Dispozitivul ala de zici de el e chiar capul imprimantei. Ala nu trebuie scos de acolo, decat rezervoarele din el, cand e cazul!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie resetata, unde e capul de imprimare...pe cartuse sau pe imprimanta. Resetare!
http://imprimservice.blogspot.ro/