| TFK a întrebat:

Salut,am o intrebare....am un Samsung galaxy ace, si am funcita calibrare... puteti sa-mi spuneti la ce ajuta? ca am schimbat ceva si parca nu s-a intamplat nimic
funda

3 răspunsuri:
| ionutzxz a răspuns:

Dacă este vorba de funcţia de răspuns al telefonului, adică când telefonul vibrează la atingerea ecranului senzitiv (feedback), aceasta se dezactivează accesând din meniul telefonului „Setări", „Setări Ecran" sau „setări Touch".
Funcţia de calibrare îţi oferă posibilitatea să ajustezi ecranul senzitiv al telefonului în cazul în care acesta reactionează incorect la atingeri. La ea se recurge la necesitate, deci ea funcţionează încontinuu.

| TFK explică (pentru ionutzxz):

Ma refeream la functia calibrare nu feedback

| boris6288 a răspuns:

Daca telefonul are tuch screen are si functie de calibrare a ecranului