| Bucur_Alex_1987 a întrebat:

Salut am o intrebare. vreau sa imi cumpar placa asta video Asus - GeForce CUDA GTX660 DC2 2GB DDR5 PCI-E 192BIT 2DVI/HDMI/DP BOX imi puteti recomanda o sursa nu foarte scumpa pentru gaming si sa mearga bine pc-ul placa este destul de buna si are nevoie de o sursa mai buna decat cea care o am eu acuma recomandatimi voi una nu foarte scumpa big grin

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

De preferat sa iei o sursa de aici: http://bit.ly/19zWy6O. De preferat cea de 500w, dar daca nu ai bani, ajunge si cea de 400w.
Cat despre placa video, mergi pe gtx 660.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ce sursa ai acum?
Totusi dai 800-900 lei pe o placa video si vrei sursa de 50 lei :))? Sper ca nu.
http://bit.ly/19zWy6O

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Nu am zis ca vreau sursa de 50 de lei. :) in fine eu am nevoie de sursa cu mai multi w decat cele care mi le recomanzi tu...totusi m-am documentat si as zice ca placa asta ar fi mai profitabila http://www.compari.ro/......p47831850/ si vad ca trebuie sa aiba o sursa cu 550w sau 550 + daca ma insel corecteazama nu ma prea pricep :-?

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Nu dar m-am gandit la placa asta http://www.compari.ro/......p47831850/ e mai ieftina dar am nevoie de o sursa cu 550 w sau 550w+ cred :-?

| sltlp a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Lasa gtx 660. 560 ti consuma mult mai mult(cuar de 2 ori mai mult), iar ca si performanta, gtx 660 e cu destul peste 560 ti, sau altfel zis, gtx 660 e cu pana la 50% mai performanta decat 560ti.

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Sincer nu prea am inteles in concluzie zi-mi ce placa sa imi iau dintre gtx660 si 560.si da-mi si o sursa pentru una pe care zici sa o iau

| sltlp a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

De preferat sa iei o sursa de aici: http://bit.ly/19zWy6O. De preferat cea de 500w, dar daca nu ai bani, ajunge si cea de 400w.
Cat despre placa video, mergi pe gtx 660.

| Gabi05 a răspuns:

La gtx660 iti ajunge o sursa precum super flower sf500 500w sau sirtec high power element plus 500W.

Nu te mai lua dupa producatori.Mai dau si ei valori de marketing.
O sursa de 500 cu electronuca buna tine si 660ti.

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru Gabi05):

Sigur?

| downer2012 a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Daca ar fi sa ne luam dupa producatori.la un 2xhd7970 ar trenbui o sursa de 1500W, ceea ce nu trebuie.
Alele 660 find peste 560.
Daca nu ai comandat inca, alege sirtec high power element plus 500W fiind una puternica, capabila sa tina si sisteme mult mai pretentioase.