| MihaiGabriel2211 a întrebat:

Am o mare problema, am cumparat un laptop Acer Aspire fara windows-ul instalat. Dupa instalarea windows-ului 10, ca doar asta mergea, mi se tot blocheaza, se blocheaza asa de urat ca nu mai pot face nimic, doar sa-l inchid din buton si inca o chestie, cand il aprind petru prima oara nu imi merge sunetul, deja dupa un restart imi incepe a functiona. Ce credeti ca poate avea? O solutie?

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza driverele, fa update si fa optimizarile de rigoare.
daca laptopul e nou si continua sa functioneze rau, mergi cu el la cei ce ti l-au vandut.

| CPAElites a răspuns:

Probabil are probleme hardware!
L-ai lasat sa-si faca update-urile? Ai instalat driverele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce numai windwos 10 mergea? Cine a spus asta? Cei de la service? cauta un baiat de bine care se pricepe si incepe mai intai cu windows 7, s-ar putea ca laptopul sa nu suporte asa bine windows 10.

| MihaiGabriel2211 explică:

Driverele mi le-au instalat cei care mi ai instalat windows ul.

| Zaygon a răspuns (pentru MihaiGabriel2211):

Sa fie numa driverele bune ca am vazut destui la service-uri care instaleaza windowsul si chipurile pun si driverele corecte.

| K0sti a răspuns (pentru MihaiGabriel2211):

Da pe tine te doare mana?

| MihaiGabriel2211 explică (pentru Zaygon):

Am instalat driverele dar tot degeaba.

| Zaygon a răspuns (pentru MihaiGabriel2211):

Scrie aici modelul de Acer, ce procesor si cati GB ram are. Am o banuiala.

| MihaiGabriel2211 explică (pentru Zaygon):

Acer aspire e15 es1-571-c1tx, procesor Intel celeron 2957u, 500 gb ram

| Zaygon a răspuns (pentru MihaiGabriel2211):

500GB e stocarea. Eu te-am intrebat memoria RAM. In fine deja dupa procesor imi dau seama ca e o pocnitoare. Procesorul e slab. Mai mult de 1-2 taksuri nu poti face. Pune windows 8.1 ca nu mananca atatea resurse.