| TeoJoy a întrebat:

Am o "mica mare" problema. Acum vreo 2 luni mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy Y. Recunosc ca l-am umplut cu porcarii gen Facebook, Tumblr, 9GAG si tot felul de jocuri. Am cartela SD, iar jocurile acolo sunt. Problema este ca de o vreme telefonul "imi spune" ca nu mai are memorie. Desi am sters tot ce am instalat de cand l-am cumparat tot nu are destula memorie. Nici sa mai primesc mesaje nu pot. Va rog ajutati-ma! Dau funda si vot. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| redlynx90 a răspuns:

Salutari,mai simplu daca zici ca le-ai sters pe toate incearca sa ii dai un reset la setarile din fabrica scoti cartela si cardul din telefon apoi intri in Setari-Privacy - Factory Data Reset este ultima si telefonul o sa se inchida o sa stearga totul se restarteaza apoi o sa iti mearga sa instalezi aplicatii Daca lasi cardul si cartela in telefon o sa iti stearga contactele si ce ai pe card muzica, poze etc si vezi sa nu ai cumva salvate contactele pe telefon sa le muti in cartela apoi scoti cartela.
O zi buna!

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Descarca-ti din google play "clean master" si mai curata telefonul.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1.sterge din mesaje...
2.sterge istoricul de la internet
3.da-l de pamant daca nu mergelaughing

| ArekkusuKage a răspuns:

Pai poti sa ii dai o resetare adica sa revina la setarile fabricantului

| Eidriana a răspuns:

Pai cred ca pentru mesaje este alocat un anumit spatiu. In principiu sterge celelalte mesaje pentru asta.
Cat despre jocuri nu stiu daca ai sters doar iconita sau toata aplicatia. Aplicatia o poti sterge mergand in app store apoi cauti jocul respectiv si ii dai uninstall. Mai exista o posibilitate daca intri in settings(sau setari) si cauti aplicatiile.

| neymar94 a răspuns:

Deci in o solutie ar fi fie sa resetezi telefonul la setarile din fabrica si sa formatezi cardul fie sa te duci la un GSM sa iti instaleze din nou soft-ul(costa in jur de 30lei)... sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes!

| Aleeeeeeeex a răspuns:

Trebuie sa te duci cu el la reprezentant, altfel nu rezolvi nimic, avand in vedere ca e inca in garantie, trebuie sa faca ceva sa ti-l rezolve. Am avut si eu ceva probleme cu al meu[Samsung Galaxy Mini 2], mi-a stricat cartela Sim, si na, pana nu m-am dus cu el la Orange, nu am mai avut ce face cu cartela.