| Flavius_Andrei_1996 a întrebat:

Salut. Am o mica zgarietura pe folia de silicon de la telefon si se simte doar cand dau asa usor cu unghia. Credeti ca s-a zgariat ecranul sau doar folia? Am vazut pe net ca cica sa dai cu putina pasta de dinti pe zgarietura, sa freci putin si apoi sa stergi cu o carpa din bumbac. Credeti ca functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asta cu pasta de dinti este vechea legenda, unii fac polish la faruri cu ea altii cred ca reconditioneaza DVD-uri si Cd-uri zgariate, daca in unele cazuri functioneaza cum este in cazul farurilor matuite, asta nu inseamna ca este este o procedura general valabila

NEFIIND o folie cu autoregenerare, ea se inlocuieste cand prezinta zgarieturi, nu ai cum sa scoti acele zgarieturi de pe o folie "simpla"

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar folia. Este mai ieftina de schimbat. De-aia se si foloseste.
Pasta de dinti este fix pix.

| Mihai0101 a răspuns:

De aceea este folie de protectie sa protejeze cand se deterioreaza o schimbi daca vrei sau al folosesti asa.