| Ovidiu a întrebat:

Salut, am o nelamurire. Folosesc ca editor video Sony Vegas Pro(cred ca asta putin conteaza); de cate ori fac un slide, un filmulet ceva, rezultatul fisierului, in urma "render-ului" este mare(in functie de lungimea acetuia). Am editat un film de 2 h si jumatate si a rezultat aproximativ 30 GB. Bineinteles, eu nu l-am lasat asa si puteam sa-l convertesc cu un convertor, dar in cazul asta eu l-am facut pe dvd in format dvd cu Nero Vision.
Dar, eu pun pe dvd tot ce fac cu sony, pot pune si pe youtube, prezentari pentru site(la care lucrez) si convertesc. Dar intrebarea este asta: e ceva normal, sa se intample asa? 30GB la filmul ala?:o pai la 10 ore de filmare ce fac? Iar daca e normal, si am dreptate, trebuie convertit(comprimat) dupa, spuneti-mi un convertor mai bunicel. Cred ca ati inteles. Dau funda si vot celui care imi sare in ajutor.

Răspuns Câştigător
| FlorianPop a răspuns:

Buna! Nu e normal! Stiu si care e problema. laughing! Schimba claritatea cand dai convert! Sigur va fi mai mic! Asa am patit si eu!
Daca te-a ajutat raspunsul meu te rog fundita!