| raulsmarius a întrebat:

Salut,am o placa de baza Asus m5a78l-m le socket AM3+ care suporta maxim 95W si vreau sa imi schimb procesorul cu un AMD FX X6300 cu socket AM3+ 95W. Exista vreo posibilitate ca procesorul sa nu se potriveasca cu placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Eu din cate vad aici : https://www.asus.com/ro/Motherboards/M5A78LMUSB3/HelpDesk_CPU/ procesorul acela este perfect compatibil cu placa aceea de baza iar daca ai o sursa relativ calitativa sa-ti poata alimenta acel cpu flamand, functioneaza fara probleme.

1 răspuns:
| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Nu exista este compatibil