| sseby6 a întrebat:

am o placa video Galaxy GF 7300LE PCI-E 256MB DDR2 64Bit si nu imi merge. Apar o gramada de dungi colorate pe monitor si cum scot placa video totul revine la normal.Este posibil sa fie arsa sau de ce nu merge?

2 răspunsuri:
| VitanestiClub a răspuns:

S-ar putea sa aiba BIOS-ul dus. Se poate repara la un service specializat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pai arsa si e! Mai ales daca dungile sunt colorate in roz, vertical. Pot aparea si de alte culori chiar inainte de pornirea Windows-ului. Iti sugerez sa n-o mai folosesti pentru ca risti s-o prajesti de tot! Oricum se va praji cu timpul.
Memoria video trebuie sa se fi stricat. Sa inteleg ca mai ai si o placa integrata, nu? Ma tem ca trebuie s-o duci la un service daca inca e in garantie(desi ma indoiesc, la cat e de vechi modelul, nu cred ca e PC cumparat acum 1 an de zile, ci acum 5 ani).
Cumpara alta!