| darkstar a întrebat:

Am o placa video incorporata pe placa de baza, [SyncMaster @ 1280x1024
Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family]
1. As putea sa-mi montez o placa de 1024mb (1GB)?
2. Daca da, ce DDR trebuie sa aiba?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, poţi! Cu condiţia să ai placa desigur laughing.
Dacă ai slot PCI Express, atunci da, fără probleme.
Oricum, dacă o să-ţi iei de 1GB, o să fie sigur cu DDR2.
Spor!
PoetVagabont: Şi plăcile video au memorie. Şi încă multă. Şi există DDR şi DDR2 şi în cazul memoriilor de placă video. Mai nou se pot pune chiar module de memorie pe placa video!

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Placa de baza de laptop sau PC?
Daca e de laptop nu prea stiu ce sa-ti zic, ori nu se poate, ori se poate, dar nu e la indemana oricui sa incerce cum e in cazul PC-ului.
Daca e PC afla ce slot are placa ta de baza. Probabil e PCI-Express.
Iti poti da seama din aceasta imagine: http://www.yourdictionary.com/images/computer/PCXSLOTS.GIF

sau din manualul/cutia placii de baza sau din specificatiile de pe site-ul producatorului placii de baza sau instaland un soft precum Everest Ultimate Edition.
Cauta placi video pe eMAG, PCGarage, PCfun etc.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu are nici o legatura DDR cu placa video...

| Florynell a răspuns:

normal ca poti wa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa de baza pentru pc
da e PCI express

| littlelogo a răspuns:

Introdu codul voucher-ului PC Garage F7VWWNVD
inainte de finalizarea oricarei comenzi pe www.pcgarage.ro
si obtii imediat o reudcere la produsele din cosul de cumparaturi. ~Voucherul nu expira deci il poti nota pentru a-l avea la indemana la urmatoarea comanda. Spaer sa te ajute :) Bafta la cumparaturi