| XBlueeHD a întrebat:

Am o problema... Am avut windows7 si mi-am cumparat un tunnerTV la care driverul mergea pe maxim windows vista, asa ca mi-am pus pe o alta partitie windows vista. Cand porneam laptopul ma intreba ce windows vreau sa bootez... De curand mi-am sters windows 7 si pe aceeasi partitie mi-am instalat windows 8. Problema e ca acum nu imi mai apare ce windows sa bootez.

P.S. Partitia cu windows vista e intacta si e inca acolo.

Multumesc![Funda]

Răspuns Câştigător
| condurachevyctor a răspuns:

Dupa ce ti s-a deschis windows 8 da log off si alege celalalt user (adica cel de pe windows vista).
Eu am windows 7 dar am mai umblat pe 8 si sper sa iti mearga, SUCCES!

| XBlueeHD explică (pentru condurachevyctor):

Nu stiu de unde sa dau Log off, adica ma duc la Start pe sageata de la shutdown si nu imi apare log off

| condurachevyctor a răspuns (pentru XBlueeHD):

Atunci apasa windows (butonul de pe tastatura) +l