| TibuSxPB a întrebat:

Salut am o problema. cand aprind calculatorul se aud ventilatoarele normal ca orice calculator la aprindere dar dupa raman pornite si se aude un uuuuuuuuuuuuuuuu continuu. ce ar trebui sa le fac?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sunt ventilatoarele care se invart, ce ti se pare anormal laughing?
Uita-te la temperaturi daca sunt prea ridicate, cand l-ai sters ultima data de praf?
Daca nu te pricepi eu zic sa chemi un prieten sau ceva sa til desfaca si sa til curete, eventual sa iti inlocuiasca si pasta termoconductoare ca probabil ca nu prea ai umblat tu acolo laughing
Daca face foarte mult zgomot ori e de la praf ori asa sunt ventilatoarele si ar cam trebui sa cumperi altele silentioase.

| K0sti a răspuns:

Pai ca nu ai vrea sa se opreasca? Pe ce lume traiti fratilor?