| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o problema.Cand instalez windows XP, sau windows 7 pe calculator ajunge pana la windows is formatting si de acolo cand incepe setup is instaling unde se incarca, ramane blocat la 7%, ori 14%, 55% etc...Nu am ce sa ii fac va rog care stie sa imi spuna!
Dau

24 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Salut! Din cate stiu optiunea de formatare a hdd din bios nu mai este posibila.Formatarea se face cu ajutorul cd-ului windows.Nu stiu sa iti spun exact pasii dar : la windows xp ai instructiuni in bara de jos iar la windows 7 este un buton ispre pentru formatare ( http://www.programecalculator.ro/......print8.jpg ). Bafta!

| AndreiGabi a răspuns:

App, nu formata tot hardul, doar partitia in care instalezi windowsul.

| Bogdan2309 a răspuns (pentru AndreiGabi):

Iti multumesc pentru ajutor, incerc acum sa vad daca merge, si cateodata nu imi citeste cd-urile, si imi spune failed looad operating system.Si ala care injura termina ca tu esti taran nu eu si nici bobo.nu te mai da mare smecher ca nu esti.Restu le multumesc de ajutor o sa va spun daca am reusit. Sper sa mearga.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan2309):

Trebuie sa mearga, daca nu inseamna ca tu esti de vina!
Toate replay-urile au fost pentru bobo_1770 am apasat din greseala pe "raspunde" la tine!

| Bogdan2309 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mai sus bobo a spus ca de ce m-ai facut taran...Si tu ai spus ca si el e taran adica amandoi. Oricum nu conteaza vad eu ce ii fac poate merge...

| AndreiGabi a răspuns (pentru Bogdan2309):

Nu sunt foarte sigur de ce spun dar, daca nu iti ia cd-ul windows poti incerca o restartare de bios (scoti putin bateria acestuia : http://www.pcguide.ro/wp-content/uploads/2011/12/baterie-bios-parola.jpg ).

| Bogdan2309 a răspuns (pentru AndreiGabi):

ACUM formatez amandoua partiti si apoi vad ce fac si andreigabi este de cel mai mare ajutor multumesc! Daca nu merge o sa scot putin bateria de la bios acolo.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Bogdan2309):

Ma bucur ca iti sunt de folos. Sper sa si mearga happy

| Brailainfo a răspuns:

Cel mai probabil e din cauza Cd-ului, ori e zgariat ori gresit inscriptionat, daca nu e de la HDD

| Bogdan2309 a răspuns:

Am incercat cu 3CD-uri sa instalez windows..nu merge cu nici unul...si daca e de la hdd ce ar putea avea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Formateaza hardu nu instala unu peste altu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori s-a stricat compu. Din cauza asta mi-am luat altu. Probleme cu procesoru (se intepa nonstop) si alte chestii

| Bogdan2309 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu va mai chinuiti va multumesc tuturor. Mi se pare ca mi sa mai intamplat inca odata asa si am luat alta placa de baza, Deci, o sa cumpar alta placa de baza! Multumesc!

| bobo_1770 a răspuns:

Este posibil sa se traga de la bios pentru ca nu accepta windowsul sau pentru ca sa defectat incearca sa folosesti linux daca nu merge nici cu el schimba biosul pentru ca de acolo se trage sau daca vrei incearca alta versiune a windowsului ori cum daca nu merge nimic e de la bios

| anonim_4396 explică (pentru bobo_1770):

Tarane, ai auzit si tu de BIOS.

| Bogdan2309 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma am auzit.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan2309):

Daca te crezi in stare explica-i tu cum formateaza hardu inainte de instalare windows!
Asa poate vei lua fundita pe merit pentru un raspuns corect ce il va ajuta sa-si repare pc-ul si care nu este din cauza BIOS-ului.

| bobo_1770 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi tu vi aici pentru fundita siteul asta s-a facut ca oameni sa se ajute uni pe alti si cine esti tu de il faci pe el taran? oamenii ca tine nu merite sa comenteze

| anonim_4396 explică (pentru bobo_1770):

Si tu esti taran!

| bobo_1770 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu te mai descri in fiecare comentariu pe bune frate invata sa vorbesti frumos si poate asa te baga cineva in seama fara sa comenteze ceva urat

| anonim_4396 explică (pentru bobo_1770):

Am spus ca eu nu vreau fundita, cat de idiot poti fii sa intelegi contrariu?

| bobo_1770 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te crezi in stare explica-i tu cum formateaza hardu inainte de instalare windows!
Asa poate vei lua fundita pe merit pentru un raspuns corect ce il va ajuta sa-si repare pc-ul si care nu este din cauza BIOS-ului.
ai zis Poate asa vei lua funtita te refereai la el mai mult mam legat de faptul ca l-ai facut taran

| DeliiBluu a răspuns:

Parerea mea ar fi ca cel mai bine e sa te duci de unde ai cumparat Windows'ul si chemi pe cineva care e profesionist in aceste lucruri. Decat sa tot incerci tu si pozte se strica deci mai bine du-te la cineva care stie si sigur iti explica si til pune el! succesc!