| Titiriga_Bogdan_1990 a întrebat:

am o problema cu calculatorul. intra curent in el, dar cand apas butonul power, nu se aprinde. de la ce sa fie? multumesc!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu scoate ici jn bip. Ventilatoarele se i vart cand apesi pe buton? Cum ai determinat ca intra curent in el?

| Titiriga_Bogdan_1990 explică (pentru sltlp):

Nu scoate niciun sunet. Se aprinde becul de la mouse si cele de la tastatura cand bag cablu de alimentare in el, in rest nimic. Nu se invart ventilatoarele.

| sNk_7399 a răspuns:

Poate fi placa de baza arsa sau poate fi defecta sursa.
Schimba sursa si daca nu merge scoate rami si daca ticaie e buna placa de baza si s-ar putea sa fie din cauza de la rami

| Titiriga_Bogdan_1990 explică (pentru sNk_7399):

Am pus rami in celalalt slot si a pornit. Multumesc!

| sNk_7399 a răspuns (pentru Titiriga_Bogdan_1990):

Ai slotu ars am patit si eu asa sa nu mai pu rami in el