| Chionsy a întrebat:

Am o problema cu modulatorul de la masina. Ascult muzica aproximativ 10 minute si se opreste, pe radio functioneaza dar modulatorul si doar cand e cald afara, cand e frig functioneaza jumatate de ora. Am schimbat 4 modulatoare pana acum. Ce sa fie oare? Bricheta sau casetofonul?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Masina opreste alimentarea la bricheta dupa o anumita perioada de timp daca nu ai motorul pornit.
Daca stai pe loc, cu motorul oprit, se sting consumatorii pe rand.