| Matrixu_Gabrielu_1995 a întrebat:

Am o problema cu Mozilla Firefox,cand intru pe orice pagina si doresc sa ma intorc, imi apare o casuta cu: Parasire pagina si Ramai pe pagina >
Daca dau pe : Ramai pe pagina imi apare o reclama :Take the QUIZ!( la orice pagina accesata)
Daca ma poate ajuta cineva sa scap de ea! Dau funda happy

1 răspuns:
| R0VER a răspuns:

Zici ca dai funda? ok:
n-ai scris ce sistem de operare ai, dar presupun ca windows7. in cazul browserelor, E MAI SIGURA O REINSTALARE, DECAT O "CURATARE". mai ales ca mozilla il reinstalezi foarte usor (il am si eu pe pc dar folosesc chrome ca are securitate sporita).
deci: salveaza'ti favoritele, atat! - ca nu ai nevoie de altceva sa mai salvezi de la mozilla. si faci neaparat uninstall, dupa care REinstalare.
inainte insa de a face o noua instalare a mozilla, trebuie sa cureti pc-ul de actuala instalare a browser'ului; pentru ca isi lasa "radacini" (memorare de setari) in: regiștri si folderele user. cum intri in foldere, presupun ca stii: (intri in bara de Start, cauti Run - daca nu e, trebuie sa o activezi, daca nici asa nu o gasesti, dai CTRL+ALT+DEL sa apara Task Manager, si din meniu selectezi Run, tastezi %USERPROFILE%\ si de acolo stergi fara mila tot ce gasesti foldere Mozilla sau Firefox.
dupa care reinstalare.
Succes!