| r3SeBy a întrebat:

Am o problema cu PC-ul...Atunci cand il deschid imi apare acea chestie cu safe mod.-II- with networking,-II- with propt command, last command worked(ceva de genu) si Start Windows Normally... daca apas pe ultimele 2 windows normally si last command worked mi se incarca acea bara de la windows(am win XP) si iau un BlueScreen in care imi zice ceva despre o aplicatie win32k.sys.Cum pot rezolva?
P.S: Cand intru in safe mode merge aproape totul in afara de jocuri(cica nu e suportata memoria 3d de placa mea video...si ea este. si netul nu merge decat daca intru in safe mode with prompt command)! Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| GeorgeKb a răspuns:

Ai doua windowsuri in calculator
Formateaza calculatorul si vezi sa faci doar o partitie cu windows

5 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Ar trebui sa reinstalezi Windows-ul

| Florin_Dragan_1984 a răspuns:

Instaleaza windows sin nou

| r3SeBy explică (pentru Florin_Dragan_1984):

Ar putea merge dar sincer asta ar insemna multe date pierdute si sincer windowsul este instalat de Sambata de cand a fost ziua mea..Am dus pc-ul la o cunostinta care se ocupa cu instalari windows/pc-uri...si sincer mi-e rusine sa deranjez omul din nou...
P.S.:Am avut multe probleme cu acest calculator...

| danielnastasia a răspuns:

1) Intra in Safe Mode apoi in System Restore. Acolo vezi daca a fost activat. Daca da alege o data inainte sa se strice windows-ul si fa un system restore.
2) De obicei eroarea ta o mai da si de la memoria RAM. Daca ai 2 placute incearca cu cate una.

| r3SeBy explică (pentru danielnastasia):

1) Am incercat restore si imi da bluescreenofdeath(BSoD) dupa ce e full la bara de restore adica se redeschide pc-ul si imi da acel BSoD...
2) Am 3 placute de ram 1de 512 mb si celelalte 2 de 256 mb...Nu am nicio problema cu ramii.Dar incerc si revin cu un raspuns!