| JohnnyClau a întrebat:

Am o problema cu sistemul audio Temeisheng, ( http://www.bizoo.ro/......ng-dp-2319 ), Cand bag mufa sa mearga doar boxa fara statie, se aude perfect, dar cand bag si cea de a 2a mufa sa mearga si cea cu statia ii fura din bass boxei celeilalte(cea fara statie) si nu se mai aude basul aproape deloc prin nici o boxa, de la ce sa fie?
P.S : Mai mi s-a intamplat odata, dar am scos mufa iar dupa cateva secunde si-a revenit, acum -nema-.
Nu vreau raspunsuri cu cauta pe google, sau du-le la reparat! Raspundeti doar daca stiti. Multumesc!

2 răspunsuri:
| cupydo0n a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi un cablu cu tot cu mufa. Poate sa fie arsa, sau rupt un fir in ea si nu face contactul bine.
Am patit si eu ceva de genul si mergea doar daca o puneam intr-o anumita pozitie, asa facea bine contactul.
Parerea mea asta ar fi. Nu este foarte scump, si decat sa te chinui cu asta mai bine cumpara unul nou.

Bafta.

| JohnnyClau explică (pentru cupydo0n):

Cablurile sunt noi, si ai vazut ca e cablul acela Pc-Boxe, Are 2 mufe, cand bag mufa pentru boxa fara statie, merge perfect acea boxa, cand le bag pe amandoua scade calitatea basului pe amandoua boxe, si se cunoaste foarte mult. Deci este altceva, oare sa fie ceva din statie?