| DOOOPX a întrebat:

Salut, am o problema cu windows 8.1, imi apare acea eroare cu blue screen (your pc ran into a problem and needs restart...) si nu-l pot aprinde deloc doar cand reinsalez windowsul, dupa ce il reinstalez trec 4-7 zile si aceeasi problema, ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Opreste windows updates, opreste si serviciul care face update (da-i disable din services.msc).

Dar ce eroare mai exact? Ca in partea de jos a ecranului iti aparare eroarea efectiva. E cumva ceva de genul "Thread stuck in..."?

| gelu1970 a răspuns (pentru DOOOPX):

Driverul de la grafică.
Încearcă run cu comanda:
sfc/ scannow

| Cosmin86 a răspuns (pentru DOOOPX):

Nu e nevoie sa reinstalezi windows, intra in safe mode si dezinstaleaza driver-ul placii video.

| DOOOPX explică (pentru Cosmin86):

De ce as face asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DOOOPX):

Pentru ca de la ala ai blue screen-ul. Si instalezi alt driver dupa.

| anonimg a răspuns:

0212047040 este numarul de telefon de la Microsoft Romania (deci vorbesti in romana cu ei; si daca windowsul este licentiat).
Windows 8 nu prea a fost reusit -la fel ca Vista. Sfatul meu este sa treci pe 7 sau 10. Acestea sunt sisteme mai stabile.

| gelu1970 a răspuns:

Când apare eroarea, in al doilea rând, cu litere mari, e cauza. Ce anume scrie?