| silviuflueris2000 a întrebat:

Am o problema destul de enervanta.Am un Lg g2 d802 si am insalat Cm mod 12.1 (Cyanogenmod)si am freez-uri in jocuri banale ca piano tiles 2 in care nu facea asa pe cel stock.Cum pot sa repar problema fara sa trec la cel stock care e groaznic?

5 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu cred ca poti. Parerea mea e sa dai o resetare la setari din fabrica. O sa scapi de virusi. si cyanogen mod-ul e un virus in sine. Instalezi un Launcher ca Google Now se v-a misca mult mai bine. Toate android-urile au lag. Mai nou si cele de top ca Galaxy S6 Edge am citit pe multe siteuri ca dupa ce bagi jocuri de 10 gb si aplicatii si un launcher ai lag. si costa 3000 lei. Nu prea ai ce face.

| silviuflueris2000 explică (pentru FlorinCiokan):

Da dar i-am dat la reset-uri de mi-a venit rau si am doar 2-3 jocuri asta e problema. Inainte mergea ok.El nu are lag in meniu ci doar freez-uri scurte in joc.

| silviuflueris2000 explică (pentru FlorinCiokan):

I-am dat la reset-uri de mi-e mie rau, dar nu are lag in interfata are niste freez-uri scurte dar cam dese.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru silviuflueris2000):

Serios? In jocuri banale chiar si dupa reset? Vezi nu ai update la o noua versiune de android. Ar putea fi de la android. Altceva nu imi vine in minte care ar putea fi problema.

| silviuflueris2000 explică (pentru FlorinCiokan):

Din pacate nu am pentru ca am lollipop.