| Skiron a întrebat:

Salut
Am o problema la calculator. Când îl pornesc sta aprins câteva secunde si apoi se stinge.Pe monitor nu apare nimic.Tot încearcă sa se porneasca pana ii scot alimentarea.In el se aud coolere cum merg si se aprind becurile.După ce l-am desfăcut si am încercat sa il pornesc am observat ca pe procesor nu merge coolerul(da sa se învârtă dar nu reușește). Care poare fi problema? Coolerul procesorului sau s-a ars ceva in calculator?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Unele calculatoare daca nu merge coolerul nu pornesc ceva il blocheaza sau incearca cu alt cooler procesorul nu cred ca are ceva

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Verifica sursa de alimentare ( daca ai condensatorii umflati, circuite imperfecte, eventual curat-o )
Sau vezi de unde te poti imprumuta de o sursa si incearc-o la pc vezi daca problema persita.