| danny_6400 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema cu calculatorul meu, sa va spun exact cum a fost.
Azidimineata l-am aprins apoi s-a restartat dupa vreo 5 secunde. Apoi s-a vazut numai negru.Am incercat inca de cateva ori sa il aprind, porneste insa nu se vede nimic.Mentionez ca nu este nicio problema de la monitor deoarece am incercat si cu alt monitor si degeaba.

Cine poate sa ma ajute pe mine? Din ce cauza este aceasta problema, ce s-a intamplat ceva la calculator?

Calculatorul este cam vechi.Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ITistii a răspuns:

E probabil ceva de la placa de baza sau memorie. Dar pentru a sti sigur, cel mai bine este sa il duci in service pentru a-l supune unor teste/verificari si ca sa il vada niste specialisti. Noi, ITistii.ro suntem aici sa iti fim de folos, daca te decizi sa il duci la un doctor(service) tongue.

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

S-ar putea sa fie si placa video! ar trebui desfacut, scoasa placa video din slot si reasezata! apoi pornit din nou! bafta!

| sonya a răspuns:

Cel mai bine incearca sa iti instalezi windowsul. Asta daca nu ai bani sa ii faci un upgrade. Cu cat e mai vechi si folosesti programe ce papa resurse multe cu atat devine mai greu de utilizat.

| florinsandu a răspuns:

Probabil ti-a expirat windosul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este din cauza calculatorului deoarece este vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu, fa windows 200 si merge perfect nu e nici placa de baza nici video.

| Intrebare8Intrebatoare a răspuns:

Ar putea fi mai multe probleme:
1. Placa video distrusa;
2. Placa de baza distrusa;
3. Sursa de alimentare (dar daca intra curent in calculator, raman celelalte doua).