| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema la laptop!
In primul rand merge cam greu, si netu si restul si nu inteleg de ce.
Si in al doilea rand netu meu merge nasol si nu stiu de ce...
Vreau pe cineva foarte foarte bine priceput in astea care sa intre cu team viewer si sa ma rezolve, va rog frumos.
Cine se pricepe sa imi trimita mesaj privat cu Facebook sau yahoo messenger lui! Si eu il voi adauga.
Era bun neluL dar nu a mai intrat de mult

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Optimizarile trebuie sa le faci tu. nu te sfatuiesc sa folosesti programe tip:
tune up
advanced care
disk clean
etc.
o sa iti faci sistemul mai lent.
PS: tu nu esti din aceia ce cred ca prin team ti se fura ip?

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Sunt destui.Chiar acum vreo cateva zile las toata treaba deoparte sa ajut pe cineva prin team si dupa juma de ora de asteptare imi zice ca are treaba.Nu mai intru nici eu nicaieri, ii las asa. happy

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Dezinstalezi orice program ai in afara de ce trebuie Windows-ului. Mergi apoi la local disk C-propietes-tools-check now. Bifezi ambele patratele si dai start. Daca iti apare o caseta in care scrie ceva dai ok si restartezi laptopul. La restartare windows-ul incepe sa isi faca treaba, il lasi asa pana rezolva toti cei 5 pasi si va reintra in windows singur. DACA asta nu rezolva problema da doamne sa nu ai hardul cu bad-uri serioase.
DACA tu crezi ca nu te numeri printre cei ce dupa 15 minute zic „hai mai repede ca am oleaca de traba", si esti consvins, asa cum zice si Gelu ca NU POT sa iti iau ip-ul laptopului, ESTE IMPOSIBIL sa fac asta si ai rabdare sa ma uit unde ar fi problema, scrie-mi tu in mesaj privat.

Pentru cei ce au teama ca Team Viewer este un program de furat, atunci bagati la cap ca programul asta a fost conceput pentru lucru la distanta.Multi salraiati lucreaza de acasa pe PC-ul de la serviciu. In functie de setarile de la instalare Team Viewer isi schimba parola dupa fiecare sedinta.NU se poate intra in calculatorul altuia daca este oprit si programul este inchis. Bagati la cap ca nu este un program de dat virusi, de furat nu stiu ce si alte porcarii din astea. Imediat programul inchis, nu mai am acces in niciun fel la pc-ul altuia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa trimit mesaj, trimite tu cu Facebook tau sau messenger.
NU AM SKYPE

| untu a răspuns:

Fii atent: Intai sa faci o curatare cu programele Diskcleanup si Ccleaner, apoi sa faci o defragmentare cu Disk Defragmenter sau Smart Defrag 5, apoi sa dai restart si apesi F8 >Repair your computer>Startup Repair,dupa reparare,restartezi si intra programele pe desktop, apoi incepi sa scanezi complet cu antivirusul tau, dupa aceea sa scanezi cu MALWAREBYTES ANTI-MALWARE, dupa aceea scanezi complet cu Antispyware Terminator 2016, dupa aceea sa faci reparatiile complete cu programele ADVANCED SYSTEMCARE 9 PRO, BAIDU PC FASTER si MICROSOFT FIX IT! Apoi sa verifici actualizarile si apoi vei putea porni calculatorul mai repede!

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Deci laptopul tau e virusat.Prin team viewer nu se poate face mimic pentru ca trebuie reinstalat windows.ul si lucrul acesta se face de pe un cd original.Trebuie sa il duci la un specialist care are deschis magazin special pentru asa ceva.Si eu l.am adus de curand de la devirusat pentru ca si eu pateam la fel numai ca la mine se bloca si imaginea.Deci nimeni nu iti poate rezolva prin team viewer.
Funda?