| SpedyKid a întrebat:

Am o problema la Windows 8.
Când deschid PC-u zice ca se loghează, dupa 4 secunde apare Singing out. Nu mai pot intra în calculator. (Nu am parolă). Am citit pe net ca daca deschid CMD si scriu shutdow t se va remedia problema, dar nu pot deschide nimic, el ramane la lock screen. Va rog sa ma ajutați. Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| R0VER a răspuns:

Intra pe safe mode si daca nu merge ce-ti dau mai jos, dezinstaleaza ce ai din programele ce le-ai instalat ultima data.
insa nu cred nicidecum ca prin asta vei rezolva problema, pentru ca simptomul e mai degraba de virus, decat de o comanda venita din aplicatie instalata. ia un antivirus bun si scaneaza inclusiv de rootkit
iar in safe mode cand intri, da msconfig daca nu te pricepi sa dezactivezi din servicii si start-up manual si debifeaza toate aplicatiile setate sa autoporneasca. lasa numai driverele.