| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema... sau mai multe.
Tastatura nu merge in timp ce pc-ul booteaza (nu se aprind nici ledurile) dar mouse-ul merge (are ledurile aprinse), asta insemnand ca nu pot intra in bios, dar de curand am dat cmos reset si nu mai am nici macar sunet pentru ca este dezactivat in bios. Am incercat sa iau o tastatura ps2, am stins pc-ul, am conectat-o si l-am pornit dar nu ii gaseste driver si nici nu o recunoaste. Cum pot intra in bios?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LinxCont a răspuns:

Poate merge inversata tastatura cu mouse-ul, daca mouse-ul merge in acea mufa USB si atunci s-ar putea intra in bios (se pot incearca pe rand toate mufele USB, poate ca in cele din urma va merge si tastatura).

| anonim_4396 explică (pentru LinxCont):

Am incercat, desi logic ar trebui sa mearga, nu merge.