| Cristi888 a întrebat:

Am o problema si poate ma puteti ajuta. Deci acum cateva saptamani am facut update la drivere, si acum merg mai greu jocurile. Sa va spun modelul la placa video Ati Radeon X1300/X1500 Series nu e cea mai buna dar inainte de update mergeau foarte bine jocurile. Counter Strike joc cu 60-30 fps si atunci jucam cu 140-200. Funda happy

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Bănuiesc că ai lăsat Windows Update activat. Dacă nu ai un calculator performant atunci dezactivează-le, dar poți face update ocazional.
Le dezactivezi din Control Panel - System and Security.

Nu înțeleg de ce jocurile merg mai greu dacă ai făcut update. Poate e suprasolicitat calculatorul... Dacă ai Windows 7 poate are probleme cu compatibilitatea.
Dă clic dreapta pe joc - Properties - Compatibility - și la „Run this program in compatibility..." pune Windows-ul tău.

Încearcă să dai și Disk Cleanup și Disk Defragmenter (Start - Accesories - System Tools).

Sper că ți-am fost de ajutor.