| gLuss2557 a întrebat:

De cateva zile imi merg cu lag, jocurile. Am cautat pe net, dar nimic nu ma ajuta. Inainte imi mergeau stas jocurile, jucam foarte mult Team Fortress 2 si Counter-Strike 1.6, dar acum abia merge Cs crying Chiar nu stiu ce sa fac.
Configuratia laptop-ului:
Ram: 4 GB.
Processor: Intel(R) CORE(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2. 26GHz (2CPUs)
Placa video: Ati Mobility Radeon HD 3670.
Please answer.

Multumesc anticipat sad

6 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Reinstaleaza-ti Windows-ul si formateaza toate partitiile din setarea Windows-ului ca sa ai o instalare curata. Daca nu merge, incearca o curatare a laptop-ului pe interior.

| gLuss2557 explică (pentru OctaLoL):

Alta metoda in afara de a schimba windows-ul nu e? sad

| OctaLoL a răspuns (pentru gLuss2557):

Curata laptop-ul.Iti recomand totusi sa-ti reinstalezi Windows-ul.

| RazvanSergiu a răspuns:

Sal tu ar trebui sa iti iei programul CCLeaner daca nu il ai si acela te a ajuta mult daca nu incearca sa mai stergi sau sa pui documente mai vechi care nu iti trebuiesc pe dvd. Daca nu merge nici asa incearca sa stergi din alte jocuri care u le joci daca ai mai multe sau joaca si tu pe medium sau low quality.

| gLuss2557 explică (pentru RazvanSergiu):

Mi-am luat CCleaner, dar nu stiu sa-l folosesc.

| RazvanSergiu a răspuns (pentru gLuss2557):

Pai cand il deschizi iti arata o chestie cu curatare si trebuie sa ai 2 butoane unu cu ruleaza cleaner si unu cu analizeaza da pe ala cu ruleaza si ar trebui sa faci asta cam de fiecare data cand deschizi pc-ul si dupa ce stai mult pe internet adica cu orele ca ala curata cookiurile si mai multe chestii numa sa ai grija ca mai in stanga putin sunt niste setiuni cu casute si ai grija sa debifezi la parole si de astea.Scz ca nu ti-am raspuns dar nu am prea intrat pe comp ceva vreme.