| GrigoreCostinel a întrebat:

Am o sursa pe care scrie 230v. Dar priza mea este de 220v. Sursa va porni?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Porneste. Stai fara grija. 230 este maximul indicat pentru ea.

| GrigoreCostinel explică (pentru darrio2007):

Problema e alta. Nu porteste! Pana acum a pornit dar ledurile sale palpiau...adica puterea fluctua. Se duceau aproape de stingere iar apoi se aprindeau noermal.

| darrio2007 a răspuns (pentru GrigoreCostinel):

L-ai probat cand l-ai cumparat?

| GrigoreCostinel explică (pentru darrio2007):

Da

| darrio2007 a răspuns (pentru GrigoreCostinel):

Daca este in garantie mergi cu sursa acolo de unde ai cumparat-o si vezi ce se poate face. Dupa ce ai adus-o acasa ai asteptat vreo ora doua ca sa se obisnuiasca cu temperatura camerei?

| GrigoreCostinel explică (pentru darrio2007):

Sursa a stat o zi pe biroul meu

| darrio2007 a răspuns (pentru GrigoreCostinel):

Probabil s-a defectat ceva cand ai bagat-o in priza. Dar sigur nu este de la priza. Nu se comercializeaza in Romania aparate electrice sau electronice care nu sunt compatibile cu tensiunea la priza existenta la noi.

10 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Functioneaza perfect intre 170V si 250V.
Daca nu functioneaza inseamna ca are alte probleme.

| Sarcopt a răspuns:

Da

| LuigiCotocea a răspuns:

Da merge numa recomandatu e 230v chiar daca ai cu 10 mai putin e ok

| heyyello a răspuns:

Nu