| RaZvaNNuTzzz a întrebat:

SALUT am o tableta Allview city life android 4.1.1 jelly bean si sora mea, mia incercat modelul de glisare(in care blochezi tableta cu model) si mia epuizat incercarile.
Nu este connectata la wi-fi si nu pot face nimic am incercat sa scriu contul google dar nu pot face nimic fara wi-fi
Ce sa fac? va rog ajutati-ma daca nu stiti macar spuneti-mi daca o primeste in garantie... abia am luat-o mai am 23 luni garantie
PS nu ma lasa la nici o comanda sa umblu macar daca imi spuneti cum s-o resetez k la nimic nu ma lasa sa umblu
Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Nu-i mai poti face nimica...trebuie sa il duci la service pentru deblocare!

| Anonim_Romanul_1989 a răspuns:

Nu e atat de grav pe cum pare daca nu ai poze sau alte documente importante pe ea. Sper ca o mai ai la data asta. Inchizi complet tableta, si o redeschizi din nou tinand apasat pe tastele home si power concomitent pana se deschide tableta, de aici esti in rom-ul ei, alegi wipe data/factory reset, apoi yes--delete all user data si de aici va rula singura pana se va deschide la meniul principal. Multa bafta! P.S. Eu nu-mi blochez nici tabletele, nici calculatoarele deoarece poate duce la pierderea tuturor datelor si fisierelor personale.

| ALEXANDRAGABRIELAG a răspuns (pentru Anonim_Romanul_1989):

Am patit si eu dar nu merge wipe data/factory reset este ca si cum ar fi blocat nu merg comenzile, de ce nu merge si ce pot sa ii fac? Multumesc