| nJOY20 a întrebat:

Am o tableta... sau am avut. straight face si cred ca s-a furat! Se numeste Utok (este pe Android)!

CUM POT SA O GASESC? Nu are nici un fel de aplicatie sa o gaseasca (gen pe iPhone : *Gasire Iphone*), are doar aplicatii normale: facebook, google etc si jocuri... straight face CUM O POT GASI DE PE PC?

VA ROG SUNT DISPERAT!

5 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Intră de pe calculator în Magazin Play, loghează-te cu același cont ca și pe tabletă. Apoi sus în dreapta o sa ai o rotita de setari. Da pe ea si acolo alege Manager de dispozitive Android. Apoi alegi tableta iar dacă e conectată la internet poți să vezi unde e și să o blochezi.

| nJOY20 explică (pentru Rockat):

Imi poti da link de la magazin play?

| nJOY20 explică (pentru Rockat):

Am gasit e google play si m-am logat am dat la setari acolo la manager de dispozitive(la mine e pe engleza) si imi deschide un site sa-mi caut tableta online cu Android Device Manager. cauta tableta si spune : Location unavailable

Ce sa fac?

| nJOY20 explică (pentru Rockat):

Cauta tableta si scrie: Location unavailable

nu e conectata la internet?

| Rockat a răspuns (pentru nJOY20):

Da, atât timp cât tableta nu este conectată la internet este imposibil să faci o conexiune cu ea.